Oznámení o změně rozsahu služeb společnosti REsolar od roku 2021

14.12.2021, 14:51

Oznámení o změně rozsahu služeb poskytovaných společností REsolar od roku 2021

Vážení klienti,

dovoluji si Vám tímto předat informaci týkající se zúžení rozsahu služeb kolektivního systému REsolar, a to v návaznosti na schválení změny licence REsolar ze strany Ministerstva životního prostředí ČR ze dne 8. listopadu 2021.

Jak jsme Vás již informovali, rok 2020 se stal pro oběhové hospodářství historickým milníkem – v prosinci 2020 totiž došlo ke schválení zcela nové odpadové legislativy z dílny Ministerstva životního prostředí, která se několik let potýkala s poměrně silnou kritikou. V rámci tohoto tzv. odpadového balíčku byly schváleny celkem čtyři zákony – nový zákon o odpadech č. 541/2020 Sb., nový zákon o výrobcích s ukončenou životností č. 542/2020 Sb., zákon č. 543/2020 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o odpadech a zákona o výrobcích s ukončenou životností, a konečně zákon č. 545/2020 Sb., novela zákona o obalech.

V návaznosti na nově schválený zákon o výrobcích s ukončenou životností, jehož účinnost nastala 1. ledna 2021 (a k němuž do dnešního dne nebyla vydána prováděcí vyhláška), učinil REsolar zásadní rozhodnutí o zúžení rozsahu poskytovaných služeb na pouze tzv. historické solární panely, tedy pouze pro provozovatele solárních elektráren. Toto rozhodnutí schválili společníci REsolar na svém mimořádném zasedání ještě v prosinci 2020 a zároveň byla v tomto smyslu podána na MŽP žádost o změnu naší licence. Od 1. ledna 2021 tedy REsolar nezajišťuje plnění povinností výrobců a dovozců solárních panelů uvedených na trh ode dne 1. ledna 2013 a dále. Všichni výrobci a dovozci solárních panelů buď přešli s účinností od 1. ledna 2021 k jinému provozovateli kolektivního systému nebo jsme s nimi smlouvu ukončili dohodou.

Děkujeme Vám za přijetí této informace a pochopení celé situace i našeho postupu. V případě potřeby jsme Vám i nadále připraveni poskytnout jakékoliv poradenství ohledně dovozu/vývozu panelů, případně Vám pomoci najít řešení pro zajištění zpětného odběru nových solárních panelů u jiného kolektivního systému.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Ing. Veronika Šilhová
ředitelka REsolar

 

Systém REsolar podporují:

Solární asociace
APES
SME