Konference Solární energie a akumulace v ČR

25.4.2017, 08:05

V hotelu Occidental v Praze proběhl již druhý ročník velmi úspěšné konference, kterou pořádala Solární asociace a REsolar byl partnerem. 

Na úvod konference vystoupili Ing. Lenka Kovačovská - náměstkyně ministra průmyslu pro energetiku, Ing.František Bradáč - senátor a předseda Podvýboru pro energetiku a dopravu, Ing. Leopold Sulovský - senátor a místopředseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu. 

Hlavní přednáškový blok byl věnován vystoupení zahraničních hostů. Kieran McNamara z Mezinárodní energetické agentury se zaměřil na trendy v globální a evropské energetice a hodnocení české energetiky z pohledu MEA. Dále vystoupili João Heredia z Generálního ředitelství pro energetiku Evropské komise a zástupce ERÚ pan Jan Pokorný se "Zimním balíčkem". Mezi řečníky dále byli Ing.Ladislav Havel - ředitel odboru elektroenergetiky MPO, Ing.Bc.Ivan Noveský - ERÚ, Ing.Petr Valdman - ředitel Státního fondu životního prostředí. 

V bloku odpoledních přednášek se vystřídali zástupci společností jako HE3DA, ČEZ Distribuce, Siemens, Photon Energy, Doucha Šikola advokáti či Asociace elektromobility a inovativních technologií a další.

Systém REsolar podporují:

Solární asociace
APES
SME