REsolar obdržel licenci a nabízí nejvýhodnější podmínky na trhu

31.7.2013, 14:19

Kolektivní systém REsolar získal 26.7. od Ministerstva životního prostředí licenci na recyklaci solárních panelů. Tím se podařilo úspěšně dokončit projekt jediného kolektivního systému, který založili sami provozovatelé fotovoltaických elektráren a výrobci solárních panelů. REsolar ještě před obdržením licence podepsal smlouvy s 2649 provozovateli FVE o celkovém výkonu 603 megawattů a stal se tak leaderem na recyklačním trhu.

„Provozovatele fotovoltaických elektráren oslovuje, že jsme neziskový a transparentní systém, který skutečně hájí jejich zájmy, neboť vznikl z iniciativy provozovatelů fotovoltaických elektráren a je pod jejich kontrolou. Zárukou tohoto postupu je i podpora dvou nejvýznamnějších asociací pro obnovitelné zdroje, CZEPHO a Aliance pro energetickou soběstačnost,“ komentuje dosavadní úspěchy Marek Lang, jednatel společnosti REsolar.

REsolar garantuje svým účastníkům, že skutečné náklady na recyklaci budou podstatně nižší, než je povinně vybíraný recyklační poplatek, který činí 8,50 Kč za kilogram panelů. Všichni, kteří se do REsolaru zapojí, mají proto jistotu, že po skončení recyklace dostanou maximální možnou část povinně vybraných peněz zpět.

REsolar licence ke stažení

Systém REsolar podporují:

Solární asociace
APES
SME